ABD Özel Eğitmişti ! Fare Gibi Kaçtılar !

ABD’nin eğittiği terör örgütünün sözde özel kuvvetleri (H.A.T) tarafından kullanılan üs, yarım saatte temizlendi. Çıkan çatışma sonrası hainler, ÖSO’ya karşı koyamadı.

TSK ve ÖSO birlikleri, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin ilçe merkezine ilerlemeye devam ederken, ilçe merkezinin 2 kilometre kuzeydoğusundaki ‘135. Alay’ olarak bilinen askeri üs, teröristlerden temizlendi. Terör örgütü YPG/PKK’nın Afrin ilçe merkezinin çevresindeki en önemli askeri noktalarından birisi olan ve örgütün sözde özel kuvvetleri (H.A.T)  tarafından kullanılan noktanın kısa bir çatışmanın ardından alınmasıyla teröristlere ağır darbe indirildi.

MAĞARALAR TEMİZLENDİ 

Üstte, yer altına inen tünel girişleriyle tepenin içindeki büyük bir mağaraya park edilmiş çok sayıda araç bulundu. Mağarada ayrıca çok sayıda askeri mühimmata rastlandı.

ÖSO, HAT’tan temizlediği üste fotoğraf çektirdi.

KARABORSA MALZEMELER BULUNDU

‘135. Alay’ üssü, daha önce Beşşar Esad rejimi tarafından kullanılıyordu. Rejimin bölgeden çekilmesiyle üs, örgütün en önemli askeri noktalarından biri haline gelmişti. ABD’nin Fırat Nehri batısındaki H.A.T unsurlarına uzun süredir askeri eğitim verdiği biliniyor. Diğer taraftan, TSK ve ÖSO’nun ele geçirdiği YPG/PKK’ya ait askeri noktalarda karaborsa ve kaçakçılığa konu malzemeler bulundu.

Paylaş

Cevap ver

Please enter your comment!
Please enter your name here