SONSAM ,Türk Milliyetçiliğinin Doğuşu Ve Milliyetçi Hareket Sempozyumu

Sonsuz Türk Araştırmalar Merkezi (SONSAM) tarafından düzenlenmiş olan “Dünden Bugüne Türk Milliyetçiliği ve Milliyetçi Hareket” Sempozyumu İstanbul Grand Cevahir Hotel’de gerçekleştirdi.

Sonsuz Türk Stratejik Araştırmalar Merkezinin düzenlemiş olduğu; Türkiye’nin heryerinden  akademisyen ve bilim insanının katıldığı sempozyumda “Milliyetçi Hareketin Dünü Bugünü ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin Konumu” masaya yatırıldı. Sempozyumda alanında uzman akademisyenler, Türk milliyetçiliğinin siyasi, sosyolojik ve tarihi açıdan ele alarak dört oturum on üç başlık altında hazırlanan bilimsel tebliğleri de salonda bulunan birim insanlarının da katkılarıyla sunma ve değerlendirme fırsatı buldular.

Sempozyumun açılışında konuşan Sonsuz Türk Derneği mütevelli başkanı Selami Şişman “Türk milliyetçiliğini, kültür referanslı ve Türk milletinin ideal hedefi” olarak tarif ederken sempozyuma katılan MHP İstanbul il başkanı Mehmet Bülent Karataş yaptığı konuşmada,Araştırma merkezinin faaliyetlerinin Türk milliyetçiliği ve ülkücü harekete sağladığı katkılardan dolayı teşekkür etti.
MHP’ye Genel Başkanı Sayın Dr. Devlet Bahçeli’yi temsilen katılan MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan ise “Türk milliyetçiliğinin siyasi ve sosyolojik adresini izdüşümü olarak Milliyetçi Hareket Partisi’ni işaret etti.
Diğer yandan sempozyuma MHP’ye İstanbul il başkanı Mehmet Bülent Karataş ve MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem ve MHP MYK üyeleri Musa Küçük,Erdem Karakoç,Erol Gül,MDK üyesi Selim Çakır ,İstanbul il yöneticileri,yan kuruluşlar da iştirak ettiler. Sempozyumda Türk milliyetçiliği dünü ve bugünü ile çok yönlü olarak ele alındı. Elde edilen bulgular bilim insanları tarafından tartışıldığı sempozyuma yoğun ilginin olması ve program boyunca salondaki hazirunun heyecanı gözlerden kaçmadı. Kapanış konuşmasını ise MYK üyeleri Musa Küçük,Erdem Karakoç yaptı.Program sempozyuma katılan akademisyenlerin ödül töreni takdimi ile sona erdi.

 

Paylaş

Cevap ver

Please enter your comment!
Please enter your name here