Adil Öksüz’ün Kod Adı “Namık” !

İstanbul Cumhuriyet  Başsavcılığı’nca, FETÖ’nün TSK yapılanmasına ilişkin yürütülen soruşturma  kapsamında, elde edilen yeni deliller ve itirafçıların ifadeleri doğrultusunda  örgütün sözde ”silahlı kuvvetler imamı” olan 15 Temmuz darbe girişiminde aktif  rol alan Adil Öksüz’ün kod adının ”Namık” olduğu ortaya çıktı.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) TSK yapılanmasına  ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, elde edilen yeni deliller ve  itirafçıların ifadeleri doğrultusunda örgütün sözde ”silahlı kuvvetler imamı”  olan ve 15 Temmuz darbe girişiminde aktif rol alan Adil Öksüz’ün kod adının  ”Namık” olduğu tespit edildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca FETÖ’nün Türk Silahlı  Kuvvetleri’ndeki (TSK) yapılanmasına ilişkin yürütülen soruşturma, elde edilen  yeni deliller ve itirafçıların ifadeleri doğrultusunda sürüyor.

Bu kapsamda, darbe girişiminden önce örgütün Kuleli Askeri Lisesi  yapılanmasına ilişkin yürütülen soruşturma çerçevesinde, örgüte yönelik  operasyonlar sonucunda yapılanmanın farklı şekilde, kadrolarını daraltarak ve  genele yayılacak şekilde teşkilatlandırmaya çalıştığı belirtildi.

Örgüte mensup olan ve etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak için  alınan itirafçı ifadeleri doğrultusunda, örgütün sözde ”silahlı kuvvetler  imamı” olan ve darbe girişiminde aktif rol alan firari Adil Öksüz’ün kod adının  ”Namık” olduğunun belirlendiği kaydedildi.

SÖZDE ASKERİ PERSONEL SORUMLULARI TUTUKLANDI

Ayrıca, aynı soruşturma çerçevesinde gözaltına alınan 15 Temmuz öncesi  Kuleli Askeri Lisesi’nde askeri personel olarak görev yapan 4 şüpheli, askeri  personellerin sözde sorumlusu 3 kişi, örgütün askeri yapılanmasında İstanbul  Anadolu yakasındaki temsilcisi olan M.G. ve yardımcısı M.G. ile örgütün İstanbul  Suriçi yapılanmasında askeri öğrencilerin seçiminden sorumlu A.A. olmak üzere 10  kişi, savcılıkça tutuklanmaları talebiyle hakimliğe sevk edildi.

İstanbul 2. Sulh Ceza Hakimliği, 3 şüphelinin “silahlı terör örgütüne  üye olmak” suçundan, 6 şüphelinin ise “silahlı terör örgütü kurma veya yönetme”  suçlarından tutuklanmasına karar verdi.

Hakimlik, şüpheli A.K.G’nin ise yurt dışına çıkış yasağı ve her hafta  polis merkezinde imza atması şartıyla serbest bırakılmasına hükmetti.

Paylaş

Cevap ver

Please enter your comment!
Please enter your name here