PKK’lı terörist hain saldırısını nasıl yaptığını anlattı !

Emniyet müdürlüğüne roketatarla saldıran PKK’lı 2 teröriste ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası  verildi.  Teröristlerden ‘Andok’ kod adlı Kadir Gümüş, eylem talimatını Kuzey Irak’tan aldığını belirterek, “Kandil’de silahlı eğitim aldıktan sonra, bölgede eylemci olarak görevlendirildim. Üzerimde de RPG-7 roketatar, el bombaları vardı. Bir süre önce Emniyet Müdürlüğü binasına yönelik eylem keşfini gerçekleştirmek için dağlık bölgeye çıktık. Bulunduğumuz o bölgede düğün olduğu için halkın dağılmasını bekledik. Halk dağılınca 01.30’da roketatarla yaptığım ilk atışım hedefe ulaşmadı. İkinci atışım ise emniyetin binasına isabet etti. Olay yerinden uzaklaştıktan iki saat sonra yakalandık” dedi.

Erzurum Pasinler İlçe Emniyet Müdürlüğüne roketatarla saldıran PKK’lı 2 terörist, yargılandıkları Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesinde ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Pasinler’de 15 Ağustos 2105 gecesi saat 01.40 sıralarında roketatarla saldırı eyleminde bulunan PKK’lı teröristler Barış Kahraman ile Kadir Gümüş, tutuklu yargılandıkları Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesinde ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

“İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNÜ HEDEF ALMIŞLARDI”

Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianameye göre, 15 Ağustos gecesi RPG-7 ile yapılan roketatarlı saldırıda İlçe Emniyet Müdürlüğü ile polis lojmanları hasar gördü. Olaydan sonra, Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat timleri tarafından başlatılan operasyonda sabaha karşı  ‘Eser’ Kod Barış Kahraman ile ‘Andok’ Kod Kadir Gümüş, Otlukkapı köyü yolunda etkisiz hale getirilerek üzerlerinde kaleşnikof silah, 5 adet el bombası ile gözaltına alındı. Mahkemeye çıkarılan PKK’lı teröristler tutuklanarak cezaevine konuldu. Teröristler hakkında Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesinde ‘ağırlaştırılmış müebbet hapis’ istemi ile dava açıldı.

Paylaş

Cevap ver

Please enter your comment!
Please enter your name here