Türkiye’den Katar İçin Yeni Çözüm! Bugün Başlıyor

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Katar’a yardımların devam edeceğini belirterek, “Gıda maddelerini uçakla götürmek ekonomik değil. İlk gemimiz bugün Katar’a doğru yola çıkacak” dedi

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, bazı Arap ülkeleriyle kriz yaşayan Katar’a gıda ve malzeme desteği için gönderilen uçak sayısının 105’i bulduğunu belirterek, “Normal gıda maddelerini uçakla götürmek sürdürülebilir ve ekonomik değil. İlk gemimiz bugün Katar’a doğru yola çıkacak, ardından gemilerle devam edeceğiz.” dedi.

Zeybekci, konuya ilişkin AA muhabirinin sorularını yanıtladı.

TÜRKİYE 105 KARGO UÇAĞI GÖNDERDİ

Katar’ın ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik Türkiye’nin attığı adımlar konusunda bilgi veren Zeybekci, “Türkiye ihtiyaçları karşılamaya devam ediyor. Kısa sürede bu problemin ortadan kalkacağına inanıyoruz. Türkiye’den Katar’a gönderdiğimiz kargo uçaklarının sayısı 105 oldu.” diye konuştu.

Sürecin uçakla sürdürülebilir olmadığını anlatan Zeybekci, şöyle devam etti:

UÇAK EKONOMİK DEĞİL GEMİ YOLA ÇIKACAK

“Normal gıda maddelerini uçakla götürmek ekonomik değil. İlk gemimiz bugün Katar’a doğru yola çıkacak, ardından gemilerle devam edeceğiz. Karayolunu da şu anda kullanmaya başladık. Gıda maddelerinin ardından daha dayanıklı tüketim ve ev ihtiyaç malzemelerine başladık. Önümüzdeki günlerde diğer alanlara doğru da hızlı bir şekilde geçeceğiz. Temenni ediyorum ki bir an durum normalleşir ve Körfez’de kardeşler arasındaki problem biter, Ramazan Bayramı’na problemsiz girmek güzel olur. Ramazan gibi mübarek bir günde kardeşler arasında kucaklaşma olmasını temenni ediyoruz.”

Paylaş

Cevap ver

Please enter your comment!
Please enter your name here