Erzurum’da Çatışma Çıktı Öldürülen Terörist Bakın Kim Çıktı

ERZURUM’da çıkan çatışmada ölü olarak ele geçirilen teröristin Gri listede arananlar arasında olduğu bildirildi. Açıklama Genelkurmay’dan geldi.

Genelkurmay Başkanlığı, Erzurum’daki terör operasyonunda dün etkisiz hale getirilen bölücü terör örgütü mensubunun, arananlar listesinde gri kategoride yer alan sözde Şenkaya-Göle birim sorumlusu olduğu bildirdi.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan bilgilendirmeye göre, dün Erzurum’un Şenkaya ilçesinde gerçekleştirilen operasyonda, güvenlik güçleri ile bölücü terör örgütü mensubu teröristler arasında çıkan çatışmada ölü olarak ele geçirilen bölücü terör örgütü mensubunun, İçişleri Bakanlığının “Aranan Teröristler” listesinde gri kategoride yer alan sözde Şenkaya-Göle birim sorumlusu olduğu tespit edildi.

ELE GEÇİRİLENLER

Teröristle birlikte bir MP-15 piyade tüfeği, 238 piyade tüfeği fişeği ve bir el yapımı patlayıcı düzeneği de ele geçirildi.

Öte yandan Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde güvenlik güçleri tarafından yürütülen arazi taramasında, bir RPG-7 roketatar, bin doçka uçaksavar makineli tüfek fişeği, 880 biksi makineli tüfek fişeği, bin 24 adet kalaşnikof piyade tüfeği fişeği, 14 RPG-7 roketatar mühimmatı ve 10 el bombası bulundu.

Paylaş

Cevap ver

Please enter your comment!
Please enter your name here