Kopenhag’da Polisler Üzerlerine Silahla Yürüyen Şüpheliyi Başından Vurdu

Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da kontrol noktasına elinde silahla yürüyen şüpheliyi polis başından vurup öldürdü. Çevrede kısa süreli panik yaşandı.

Danimarka’nın başkenti  Kopenhag emniyetinden birkaç polisin rutin kontrol yaptığı sırada bir şüpheli elinde silahla kontrol noktasına doğru ilerleyerek panik dolu anlara neden oldu. Polisler şüpheliyi başından vurup öldürerek etkisiz hale geitirdi.

ÇEVREDEKİLER KENDİNİ YERE ATTI

Kopenhag’ın en işlek caddelerinden H.C. Andersen Bulvarı civarında bulunan ve silah seslerini duyan vatandaşlar ile turistler terör saldırısı endişesiyle paniğe kapıldı.  Danimarka basınında servis edilen amatör çekim görüntülerde, polislerin şüpheliye ateş açmasıyla çevredekilerin kendilerini yere atarak korumaya çalıştığı, ardından hızla olay yerinden uzaklaşmaya çalıştığı yer aldı.

TERÖR SALDIRISI DEĞİL

Olayın ardından  Tivoli ile  Kopenhag Belediye Meydanı’nı ayıran H.C. Andersen Bulvarı’nın bir kısmı trafiğe kapatıldı. Trafikte aksamalar yaşandı. Ziyaretçilerden bazılarının tahliye edildiği  Tivoli ise olayın terör saldırısı olmadığı anlaşılınca yeniden açıldı.  Kopenhag emniyetinin açıklamasında, şüphelinin sağlık durumuyla ilgili herhangi bir bilgi verilmedi, olayın terör saldırısı olarak soruşturulmadığı vurgulandı.

Paylaş

Cevap ver

Please enter your comment!
Please enter your name here