Büyük Skandal! Ambulans Para Vermedi Diye Tünelden Geçirilmediler

Muğla’nın Fethiye ve Dalaman ilçelerini birbirine bağlayan Göcek Tüneli’nden geçen ambulanstan ücret talep edildi. Tünel işletmesi, ücretsiz geçirmeyince ambulans dağ yolundan gitti.

Muğla’nın  Fethiye ve  Dalaman ilçelerini birbirine bağlayan 950 metrelik  Göcek Tüneli’nden geçen ambulanstan diğer araçlar gibi ücret talep edilmesi tepki çekti. Tünel işletmesi ücretsiz geçirmeyince ambulans dağ yolundan gitmek zorunda kaldı.  Muğla Valisi  Amir Çiçek, vatandaşın sağlık hizmetini kimsenin durduramayacağını belirterek, tüneli işleten şirket yetkilileriyle görüşüp sorunu çözüme kavuşturacaklarını söyledi.

13 HÜKÜMET 8 BAŞBAKAN ESKİTTİ! TÜRKİYE’NİN TEK PARALI TÜNELİ

Tinsa İnşaat ve Sanayi Limited Şirketi tarafından 25 yıllığına yap-işlet-devret modeliyle 13 milyon dolar harcanarak yapılan  Göcek Tüneli, 2006 yılında dönemin başbakanı  Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açıldı. 13 hükümet ve 8 başbakan eskiten, 17 yılda tamamlanabilen,  Muğla ile  Antalya’yı birbirine bağlayan, 12 metre genişliğinde ve 7.40 metre yüksekliğindeki 950 metrelik tünel, kamuoyunda sık sık  Türkiye’nin tek paralı tüneli olma özelliğiyle gündeme geldi.

Paylaş

Cevap ver

Please enter your comment!
Please enter your name here