Şimdi Ne Olacak…

18 maddelik anayasa değişikliğinin oylandığı 16 Nisan 2017 halkoylaması Evet bloğunun zaferiyle sonuçlanmıştır…

Türk milleti tarihi nitelikli bu demokrasi şölenine büyük katılım sağlamıştır. Türk milleti iradesini ve tercihini sandıkta göstermiştir.

Egemenliğin yegâne sahibi büyük Türk milleti ülkesinin geleceği hakkında son sözü söylemiş, istiklal ve istikbaline sahip çıkmış ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçmeyi kabul etmiştir.

Referandumda yeni anayasa değişikliğinin kabul edilmesiyle birlikte devlet ve siyaset hayatımızda yeni bir döneme girilmiştir.

MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin dediği gibi “Kabul etseler de etmeseler de 16 Nisan’da milletimiz Evet demiştir. Fiili durum bitti mi, bitti, sistem değişti mi, değişti. O zaman mesele bitmiş, ülkemizin önü açılmıştır. Güveler elbiseyi nasıl kemiriyorsa, kıskançlık da bu Hayır kumpanyasında toplananları yiyip bitirecektir.”

Bizim açımızdan da mesele hâsıl olmuştur…

AKP ve MHP iki etaplı bu süreçten başarıyla çıkmıştır. Birincisi 18 maddelik anayasa paketinin meclisten geçmesi, ikincisi de anaysa değişikliği paketinin halkoyuyla kabul edilmesi…

Şimdi sıra uyum yasalarına geldi. Tahmini altı aylık bir meclis maratonu bizleri bekliyor…

MHP ile AKP uyum içersinde çalışırlarsa bu üçüncü etapta başarıyla geçecektir…

Referandum süreci boyunca fitne ateşi hiç sönmedi, sönecek gibide görünmüyor.

Oysaki mesele gayet basitti MHP ve Lideri siyaseti Milli Ülkü ve hedeflerde buluşmak için yapıyordu, şahsa değil sistemin bakiliğine evet diyordu, bir partiye ideolojiye bir kesim ve düşünceye değil Türkiye cumhuriyetinin kuruluş ve kurtuluş yılarının anısına evet diyordu…

Dediğini de yaptı…

Milli güvenliğimizi doğrudan hedef alan mihraklar komplo ve saldırılarını ağırlaştırdığı bu günlerde, kanlı terör örgütleri PKK/PYD, FETÖ ve İŞİD’le içerde ve dışarıda amansız bir mücadele verilmektedir.

Irak ve Suriye’deki tehlikeli gelişmeler Türkiye için çok ciddi milli güvenlik risklerini beraberinde getirmiştir.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin İŞİD ve PYD ile mücadele için Suriye topraklarındaki askeri harekâtında kritik bir aşamaya gelinmiştir.

Türk ordusu Suriye ve Irak’ta cephe savaşına hazırlanmaktadır.

Hal böyle iken rakamları ilk geceden itibaren çaptırmaya uğraşanlar yine Türk milletini feraseti karşısında mağlup olacaklardır.

Kesin olan şudur rakamlar istatisikler, istendiği şekilde gizli ajandalarda saklı hedeflere uygun yorumlana bilir..Bu söylenenler gerçek idir ? Asla !!!

Peki, ama gerçek nedir?

Türk seçmeni bu oy oranlarıyla ne demek istemiştir. Asıl soru budur…

—AK Parti MHP ittifakına geçer oy vermiştir ve yolunuza birlikte devam edin demiştir.

—Evet ya da Hayırdan öte MHP siz bir denklemin asla olmayacağı tescillemiştir.

—Açılım saçılım heveslileri yine hareketlenmiş görünse de Türkiye asla geriye dönmeyecektir.

— Belki de en önemlisi CHP’nin kurucu parti vasfını kaybettiği gerçeğidir.

—-Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçelinin izlediği doğru politikalar sonucunda Türkiye’nin kurucu partisi aynı zamanda devlet aklının tecelli ettiği partisi haline dönüşmüştür.

Vesselam…

Paylaş

Cevap ver

Please enter your comment!
Please enter your name here