Alevi Türk’ün Özüdür,Kılıç Artığı Çölaşan

 

Türk-Kürt,Alevi-Sünni arasında ayrımcılık yapan ,MHP ve Liderini Alevi ve Kürt karşıtı gösteren Kılıç Artığı değil midir.Türk milletine fitne tohumlarını eken bu zat’ın dededen gelen alışkanlığı,

EMİN ÇÖLAŞAN’IN DEDESİ

Dönemin Van Milletvekili “İbrahim ARVAS” ın anlattıklarına göre Olay şöyle gelişiyor;O dönemki meclis’in aldığı kararla tüm mason localarının kapatılması kararlaştırılıyor bunun üzerine Emin Çölaşan’ın dedesi Refik Şevket İnce ve Şükrü Kaya’nında içerisinde bulunduğu mason milletvekilleri Mim Kemal önderliğinde Reis-i cumhur Mustafa Kemal’in makamına çıkmaya karar veriyorlar.

Mustafa Kemal ‘e ” Efendim, biz maiyeti devletinizdeyiz, fakat siz mesrik-i azamımız olursanız, biz pervane gibi etrafınızda dönüp dolaşırız” demişlerdir. Bunun üzerine Mustafa Kemal kendilerine Avrupa’da hangi Mason Locasına üye olduklarını ve reislerinin kim olduğunu sorar, gruptakiler de `Biz Cevova’ya tabiyiz ve reisimiz Barica Mişon cenaplarıdır’ derler.

Mustafa Kemal Paşa son sözü söyler,

Mustafa Kemal’in, “Haydi Defolun Buradan, Cehennem Olun Gidin, Yahudi Uşakları” diyerek, makamından kovduğu dönemin mason milletvekillerinden biri ,Emin Çölaşanın dedesiymiş.

EMİN ÇÖLAŞANIN GAZETECİLİKTE YÜKSELİŞİ

Masonlara desteği ise gazeteciliği ile başlar, Emin Çölaşan’ı gazeteci yapan kişi o zamanlar yazı yazdığı Akşam Gazetesinin Ankara temsilcisi “İlhami Soysal” dır. İlhami Soysal’ın yazdığı “Dünyada ve Türkiye’de Masonluk ve Masonlar” kitabının baş sayfalarında iki röportaj Emin Çölaşan tarafından yapılmıştır. Emin Çölaşan’ın röportaj yaptığı kişiler Erol Simavi ve Prof. İhsan Doğramacıdır. Emin Çölaşanın bir gazetecinin kesinlikle soramayacağı Siz masonmusunuz sorularına Simavi ve Doğramacı evet cevabı vermiş ve başlamışlardır Masonluğu övücü nitelikte konuşmalara, kitap tamamen Masonluğun propagandasını yapma amaçlı çıkarılmıştır.

Paylaş

Cevap ver

Please enter your comment!
Please enter your name here