MHP Sultangazi İlçeden Büyük Hamle..

????????????????????????????????????

DSC_0334

Milliyetçi Hareket Partisi MYK üyeleri Av. Başbuğ Pınarbaşı ve İbrahim Ünal Sultangazi MHP İlçe Teşkilatını ziyaret etti. MYK üyeleri Pınarbaşı ve Ünal’ı ilçede ağırlayan İlçe Başkanı Yusuf Özel ve ilçe yöneticileri Sultangazi’nin sorunları ile ilgili fikir alışverişinde bulundu. MHP’li heyet ilçenin sorunlarından biri olan Merkez Habibler Mahallesi’nde ki tapu sorunu ile ilgili bilgi almak için Merkez Habibler Mahallesi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti. Dernek yönetimi ve üyeler ile konuşan MHP’liler Tapu sorunu için kanunsuz hiçbir yolun denenmemesi gerektiğini tek yolun hukuki yolların denenmesi olduğunu söyledi.

DSC_0278

Mahallede ki Tapu Sorunu ile ilgili Dernek Başkanı Şerif Kına, MHP’li heyete sorunlarını anlatarak özetle ; “Başvurmadığımız kurum kuruluş yok. Bürokratlar ile çözüm bulamadık. Siyasilerden Tapularımız için destek bekliyoruz. TBMM’ye kadar gittik. Geçmişten gelen bir süreç ama biz bu konunun sonuçlanmasını istiyoruz. 1950’lerden beri göç alan bir yerdir. Bakın 1980 yılında başvurdum ilgili yasa 1984 yılında çıktı 2018 yılında yasa yürürlükten kalkacak. Bazı rantçılar paşa torunuyuz diye dava açmış ve buraların kendilerine ait olduğunu söylüyor. Göç ettik ama başka yere gidecek halimiz yok. Şu an tapumuz Büyükşehir Belediyesi’nin elinde ve bu hakkı bize vermiyorlar. Bizim önümüzü açmıyorlar. Tapumuzu istiyoruz.” dedi.

DSC_0287

Habibler sakinlerinin sorunlarını dinleyen Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi Av. Başbuğ Pınarbaşı hukukçu kimliği ile süreci ve yapılması gerekenleri yorumladı. MHP’li Pınarbaşı Hukuk ve Harita Teknik İnsanı olduğunu söyleyerek : “ Baştan söylüyorum Dava açmanız şart. Dava açmadan olmaz bu. Hakkınızı savunmuyorsunuz. Burada konuşmak ile olmaz bunun yolu bu değil. Siz bu mesele için adım atılmasını istiyorsanız ki istiyorsunuz kendi organizasyonunuzu doğru yapın. Derneğin başkanı var. Başkanın bu konuyu dert edinmesi gerekir. Başkanın da bu konuyu hukuki yollardan araması lazım. Doğru hukukçu ile çalışmanız lazım. Doğru adam doğru ekip olması lazım. Sorunu anladık.

Çözüm için hak aranıyor bunu elde etmek lazım. Hatırla gönülle olmaz bu işler. Başvurması gereken yerlere başvurmamışsınız. Yasalardan doğan haklarınız kullanın. Devletin görevi milletin hakkını korumaktır. Kimse para bul istememelidir. Devletin senin hakkını korumasını istiyorsan doğru adamları yönetime taşımalıydınız. Denediniz denenmişleri denemeyin. Teknik ve Hukuk İnsanları ile koordineli olun. Bu sorun için bir müdürlükten bir müdürlüğe gitmeniz gereksiz. Hayali konulardan bahsetmeyelim, hak aranıyorsa hukuk yolu açıktır. Sultangazi’yi yönetenlerin çözmesi gereken bir konu aslında. MHP iktidarı olsa buraya İmar Müdürünü de Yapı Müdürünü de ilgili Başkan Yardımcılarını da buraya getirtirdim ve hemen çözerdim. Yasanın yürürlükte olduğu sürede müracaatlarınızı yapmalısınız. Parsellerinizi belirleyin ve dosyalarınızı hazırlayın gerekli mahkemeye başvurularınız yapmalısınız. Hakim FETÖ’den alınır, avukat işini yapmaz sizi bırakır , bakın doğru iş yapılacaksa yine söylüyorum Teknik ve Hukuk İnsanları ile hak yasal çerçevelerde aranmalıdır. Tapu istiyorsanız hukuk sürecini başlatın. “ dedi.

MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel ise  söz alarak “ MHP Sultangazi İlçe Teşkilatı olarak Habibler Halkının yanındayız biz süreci takip ederiz ancak bakın herkes üzerine düşeni yapmalıdır, bu eksiklerin hesabını da sandıkta sormalısınız. ” dedi.

DSC_0316

istanbulmanset.com.tr—–HABER: ENGİN BELLİ–

Paylaş

Cevap ver

Please enter your comment!
Please enter your name here