Devlet Adamına, DEVLET Denir…

cma2

Türkiye son günlerde patlayan hain bombalar sebebiyle zor günler geçirmekte. Sokak tedirgin, ekonomi tehlike çanları çalıyor, insanlar panikte, esnaf bunalımda, Dış dünyanın gözünde sakıncalı Devlet konumuna düştük. Velhasıl kelam top yekün sıkıntılı bir süreçteyiz.

İşte böylesi zorluklarla karşı karşıya kaldığımız bir dönemde, bir parti lideri ortaya çıkıyor ve kendisine iktidar tarafından atılan iftira ve karalamaları bir kenara bırakarak, “önce ülkem,sonra milletim, sonra partim” ifadesinin gereğini yerine getirme iradesini ortaya koyuyor.

Devlet Bahçeli, patlayan Ankara bombasının hemen arkasından Başbakan Davutoğlu’ndan randevu talep ediyor, partisinin ve Ülkücülerin Ülkenin ve Türk Milletinin bu zor günlerde siyasi taassuptan sıyrılarak, hükümete terörle mücadele konusunda sonsuz destek vaadini veriyor.

Devlet bey bunları yaparken,muhalifleri turistik gezilerde akp taşaronloğu ithamlarıyla, ağır hakaretleriyle düşmanlık yapmaya devam ediyor. Terör onlarca vatandaşımızın hayatına kast ederken, muhalif haraket sözde başkaldırı mitingleri düzenlemekle uğraşıyorda Devlet bey yinede inandığı yoldan zerre kadar taviz vermeden, Türk milletinin hayrına olan her işte bizde varız demeye devam ediyor.

cme2

Devlet adamı olmak gerçekten farklılık ister,bir partinin Genel Başkanı olabilirsiniz hatta başka makamlarada gelebilirsiniz,lakin Devlet adamı vasfı kahve ağızı nutuk atarak olunmuyor.

Bakın işte, Devlet beye bakın!

Sırça köşklerde oturup nutuk atmak yerine, en zor günlerde Esnafın ve halkın yanında durmayı tercih ederek AVM ziyaretinde bulunuyor. Şimdi bazıları burun kıvırtarak”ne var bunda canım” diyebilir, hatta küçümseyerek “bunun nesi siyaset” diyebilir.

Lakin şunun bilinmesinde fayda var, patlayan bombalar vatandaşı tedirgin ettiği kadar,esnafıda perişan etti. Korku öyle bir hal aldıki, insanlar bırakın AVMye, bakkala gitmez oldular. İşte tam böylesi bir ortamda, Devlet bey Türk Milletine örnek bir model davranış sergiledi. Vatandaşa korkmayın, ürkmeyin teröre prim vermeyin diyerek, Ankara ve Ülke esnafına destek ziyareti yaptı.

Siyaset zor iş, eğer güç kaybeder iktidardan düşerseniz akıl vereniniz çok olur. Hatta ben demiştim diyenden geçilmez, hele fırsat kollayan ve ben yoktum belasını buldu diyenin haddi hesabı olmaz. Onun içinde, böylesi bir dönemde Devlet bey her türlü zorluğa göğüs gererek, nefsini bir kenara bırakarak, memlekete sahip çıkarak, arzularının kölesi olmamıştır.

Uzun lafa gerek yok, DEVLET BAHÇELİ Türk Milletinin ve Ülkücülerin gönlünde bir kere daha taht kurmuştur. Milletinin zor gününde,Devletinin tehlike içinde olduğu anlarda siyaset üstü davranarak,işte DEVLET ADAMI böyle olur diye dost düşmana göstermiştir.

Size gelince,her fırsatta dudak büken, ne yapılırsa yapsın beğenmeyen,işine gelene haber yapan,işine gelmediğini görmezden gelenler! Siz ne yapılsada mutlu olmayacaksınız. O sebeple bu yazı size hitap etmek için yazılmadı, Gönlü Devlet sohbetiyle ve sevgisiyle dolu olup, ön yargısız düşünen insanlar için yazıldı.

 

Selam olsun DEVLET ADAMI, DEVLET diyenlere…

 

Ortadoğugazetesi.com

Paylaş

Cevap ver

Please enter your comment!
Please enter your name here